LT EN RU

Prasta dantų ir dantenų būklė - širdies ligų priežastis

Sugedę dantys yra tiksinti bomba mūsų organizme. Negydant dantų, neigiamos pasekmės gresia ne tik burnos sveikatai, bet gali ne juokais sutrikti ir kitos organizmo funkcijos. Gydytojai odontologai įspėja, kad dantų ir dantenų ligos neretai sukelia širdies ar kraujagyslių susirgimus. Kaip tai susiję?

 

Infekcija plinta ne tik burnoje

 

Burnoje knibžda begalė įvairių bakterijų ir mikroorganizmų. Kai dantis (-ys) yra sugedęs (-ę), burnoje dauginasi kenksmingos bakterijos ir mikroorganizmai, kurie per kraują gali pasiekti kitus organus, sukeldami uždegimą. Bakterijos per kraujotaką gali atkeliauti iki širdies, o jeigu burnoje esantis uždegimas ilgą laiką yra negydomas, širdis taip nusilpsta, kad net gali ištikti infarktas. Infekcija gali pakenkti ne tik širdžiai, bet ir sąnariams, inkstams, skrandžiui, šlapimo pūslei ir kt.

 

Kaip dantų netekimas veikia organizmą?

 

Dantų netekimas organizmui kenkia ne mažiau, nei pažeisti dantys. Nerimą kelia ne tik žandikaulio sąnario, virškinimo sutrikimai, bet, vėlgi, širdies ir kraujagyslių ligos. Pastebėta, kad tam tikromis širdies ligomis sergančių ir dantis praradusių asmenų mirtingumas yra dvigubai didesnis, nei visus dantis turinčių pacientų. Tyrimų duomenimis, neturint visų dantų, ženkliai padidėja insulto rizika. Dantų priežiūra du kartus per dieną ir reguliarūs apsilankymai pas gydytoją odontologą padės apsaugoti dantis nuo susirgimų bei išvengti pavojingų širdies ir kraujagyslių ligų.

 

Širdies ligomis sergančių ir dantis praradusių asmenų mirtingumas yra dvigubai didesnis, nei visus dantis turinčių pacientų. Tyrimų duomenimis, neturint visų dantų, ženkliai padidėja insulto rizika.

 

„Bakterijos iš burnos per kraujotaką gali atkeliauti iki širdies, o jeigu burnoje esantis uždegimas ilgą laiką yra negydomas, širdis taip nusilpsta, kad net gali ištikti infarktas.“

 

Gydymas ir profilaktika

 

Esant dantų, dantenų infekcijoms ir problemai įsisenėjus, pasireiškia įvairūs simptomai: nemalonus burnos kvapas, dantų jautrumas, skausmas, dantenų paraudimas, kraujavimas. Norėdami užkirsti kelią burnos ertmės bei širdies ir kraujagyslių ligoms, pajutus minėtus simptomus reikėtų nedelsiant apsilankyti pas gydytoją odontologą, kuris diagnozuos problemą ir suteiks reikiamą pagalbą. Atminkite, kad burnos būklė yra glaudžiai susijusi su visu organizmu, todėl būtina dėti visas pastangas, kad išvengtume dantų ligų. Pirmiausia, tinkamai valykite dantis ir reguliariai atlikite profesionalią burnos higieną, taip pat, nepiktnaudžiaukite pridėtinio cukraus turinčiais maisto produktais, venkite kavos, atsisakykite žalingų įpročių. Apsilankydami pas odontologą profilaktiškai arba pasireiškus pirmiesiems dantų ligų požymiams, išsaugosite ne tik sveikus dantis, bet ir stiprią bendrą sveikatą.

 

Dantų ligos – grėsmė visam organizmui. Apsilankydami pas odontologą profilaktiškai arba pasireiškus pirmiesiems dantų ligų požymiams, išsaugosite ne tik sveikus dantis, bet ir stiprią bendrą sveikatą.

 Kontaktai