LT EN RU

Išimamieji protezai ar implantai?

Dantų implantacijos efektyvumas šiomis dienomis nekelia abejonių nei gydytojams, nei pacientams. Tiesa, implantai nėra vienintelis kelias atkurti prarastus dantis, tačiau pripažinkime – tilteliai ir išimamieji protezai jau tampa atgyvena. Vis dėlto, dalis pacientų yra atkūrę dantis būtent šiais metodais. Tik kyla klausimas, ar yra tarp jų nors vienas patenkintas tokiu pasirinkimu?

 

Dantų protezai – psichologinė trauma

Netinkamiausiu momentu iškrentantys dantų protezai – dažna situacija, užfiksuota komiškuose vaizdeliuose. Bet ar tikrai ji komiška? Tik ne tiems, kuriems tenka šioje situacijoje atisdurti. Dantų protezus nešiojantys asmenys gyvena nuolatinėje baimėje, kad protezas gali bet kada iškristi, kompleksuoja dėl to, kad negali rišliai šnekėti.

Kai kurie dantų protezų trūkumai pastebimi ne iš karto. Su protezais kramtymo funkcija beveik neatkuriama, o negavęs reikiamos apkrovos, nyksta žandikaulio kaulas. Ilgainiui šios pasekmės akivaizdžiai matomos veide: smakras pasislenka į priekį, paryškėja raukšlės, siaurėja lūpos – žmogus atrodo senesnis. Tokie neigiami pokyčiai traumuoja psichologiškai. Sunku net įsivaizduoti, kokį pragarą išgyvena protezus nešiojantys žmonės, priversti kas naktį juos išsiimti ir laikyti stiklinėje su vandeniu.

 

Kontaktai Registracija internetu 

 

Ar verta šlifuoti sveikus dantis?

Anksčiau, norint neišimamų dantų, jie būdavo atkuriami tilteliais. Po dantų tilteliu kaupiasi apnašos, kurias sudėtinga išvalyti. O didžiausias absurdas, kalbant apie šį metodą, yra tai, kad dirbtiniai dantys atkuriami kitų, visiškai sveikų dantų sąskaita: šlifuojami šalia esantys sveiki dantys ir ant jų tvirtinama dirbtinių vainikėlių jungtis. Drastiškai nušlifuoti dantys tampa nepatvarūs, tad tikėtis, kad jie tarnaus ilgai – naivu. Kiekvieno profesionalaus gydytojo tikslas yra išsaugoti kuo daugiau sveikų danties audinių, todėl metodas dantis atkurti tilteliais šiomis dienomis beveik netaikomas.

 

Implantų pranašumas – neginčijamas

Dantų implantacijos patikimumo įrodinėti nebereikia. Apie procedūros efektyvumą kalba faktai ir tūkstančių pacientų atsiliepimai. Dantis implantais atkūrę pacientai pasakoja, kad obuolys ar riešutai jiems nebėra joks iššūkis, o plati šypsena tampa kasdieniu palydovu. Estetiška šypsena ir harmoningi veido bruožai grąžina pasitikėjimą savimi. O svarbiausia, kad dantis implantais atkūrę pacientai net pamiršta, jog yra ne su savais dantimis – ant implantų atkurti dantys yra neišimami,  atrodo natūraliai, burnoje jų nesijaučia.

 

Vainikėlis ant implanto ne tik atrodo labai natūraliai, bet ir visiškai pakeičia prarastą dantį visam gyvenimui. Su dantų implantais nebelieka jokių kliūčių bendrauti, kokybiškai kramtyti maistą, juoktis ir jaustis laisviems.