LT EN RU

Dantenų priauginimas

Paradoksalu, bet dažniausia dantenų atsitraukimo nuo dantų kaklelių priežastis – dantų valymas. Tiksliau – netaisyklingas valymas: per stiprus lūpinių dantų paviršių ir dantenų trynimas šepetėliu horizontaliais judesiais. Ypač žalingas netaisyklingas elektrinių šepetėlių naudojimas. Šitaip pažeidžiamas ir dantų emalis, ir dantenos. Dažniausiai nukenčia dantenos tų dantų, kurie labiau išsikišę į lūpų pusę, ypač  iltinių dantų. Kai burnos higienos specialistas išmoko pacientą gerai ir be žalojimo prižiūrėti burnos ertmę, dantenos ,,nebebėga‘‘ nuo dantų kaklelių, tačiau ir nebeatauga.


Jei nuogos dantų šaknys labai reaguoja į šaltą maistą – trukdo normaliai valgyti, jų negalima nujautrinti specialiomis priemonėmis arba jos labai matosi kalbant, šypsantis, tuomet reikia atlikti dantenų atauginimo procedūrą. Dantenos perkeliamos iš gomurio arba naudojamos specialios dirbtinės medžiagos (membranos).

   

Jautrus ir neestetiškas iltinio danties kaklelis

Po dantenų atauginimo procedūros


Kita dažna priežastis, dėl ko tenka atlikti dantenų auginimo procedūras – dantų implantai. Priekinių dantų srityje daugeliu atveju kartu su implantacija turi būti atliekamas dantenų storinimas, nes kitaip sunku sukurti natūralų danties vainiko ir dantenų santykį.

Dantenos nebuvo storinamos implantuojant - padarytos keraminės dantenos

Natūraliai ataugintos dantenos

 

Apsinuoginę dantų implantų kakleliai

 

Be to, jei aplink implantus, įstatytus bet kurioje burnos vietoje, nesukuriamos vadinamosios fiksuotos dantenos (stabiliai stovinčios prie implantų judant lūpoms ir liežuviui), ilgainiui apsinuogina implantų kakleliai ir gali išsivystyti uždegimas (periimplantitas): judanti lūpų, žandų  ar aplink liežuvį esanti gleivinė tokias nestabilias dantenas nutempia nuo implantų paviršiaus ir pumpuoja" po savimi maisto likučius. Fiksuotų dantenų trūkumas – viena iš dažniausių dantų implantų netekimo priežasčių.Specialistai Kontaktai Registracija internetu