LT EN RU

Žandikaulių priauginimas

Burnos kaulas dažniausiai nyksta dėl dviejų pagrindinių priežasčių: uždegimų apie šaknis ir danties pašalinimo.


Iškart po danties pašalinimo visada nutirpsta kaulo ruoželis, esantis arčiausiai šaknų. Taip nutinka todėl, kad iš jo išplėšiami periodonto raiščiai, ir šis kaulas nebetenka savo funkcijos. Tai neišvengiamas kaulo persitvarkymo procesas. Pradinis kaulo tirpimas tęsiasi pusantro–du mėnesius po danties pašalinimo. Dar keletą mėnesių kaulas gyja. Po to prasideda antrinis kaulo tirpimas, nes ta žandikaulio dalis nebegauna krūvio. Jei kaulas nestimuliuojamas, jis sunyksta. Todėl labai svarbu nelaukti daugiau kaip keletą mėnesių po danties pašalinimo ir laiku atlikti implantaciją.

 

Implantą, kaip ir nuosavą šaknį, iš visų pusių turi supti kaulas. Todėl kai kaulas būna jau sunykęs, jis priauginamas. Tam naudojamas nuosavas ir specialus dirbtinis kaulas. Nuosavo kaulo dažniausiai paimama iš tos pačios vietos, kur bus dedamas implantas, arba perkeliama iš kitų burnos sričių. Labai retais atvejais, visiškai sunykus burnos kaului (po sunkių traumų, onkologinių operacijų), jis imamas iš šonkaulio ar dubens.Kai kaulo trūksta nedaug, jo priauginimas atliekamas kartu su implantacija. Didesniam žandikaulio defektui pašalinti reikia atskiros procedūros.

Dažnai kaulo nepakanka viršutinio žandikaulio kaplių, krūminių dantų srityje. Tuomet atliekama viršutinio žandikaulio ančio (sinuso) dugno pakėlimo operacija. Sinusas – tai su nosimi susisiekianti oringa ertmė kaule, esanti virš dantų šaknų, žemiau akiduobių, kurią dengia gleivinė. Sinuso dugno pakėlimo operacijos metu ančio gleivinė pastumiama tolyn nuo dantis laikiusio kaulo, o atsiradęs tarpas tarp šio kaulo ir gleivinės užpildomas dirbtiniu kaulu. Šitaip dantų implantams padidinamas kaulo aukštis.

 


Priekinių dantų srityje dažniausiai priauginamas kaulas ir dantenos, nes tai yra gerai matoma zona ir reikia maksimaliai atkurti dantų bei dantenų kontūro natūralumą.

Šiuolaikinės kaulo priauginimo procedūros labai sėkmingos, bet būtina viena sąlyga – elementarus paciento organizmo gebėjimas gyti, kurį lemia bendra organizmo sveikata. Po bet kokios chirurginės procedūros, atliktos mūsų klinikoje, visiems pacientams duodamos elgesio atmintinės: kaip prižiūrėti burnos ertmę, maitintis, kokie reiškiniai po procedūros yra normalūs, o dėl ko reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją.Specialistai Kontaktai Registracija internetu