LT EN RU

Veido skausmai (kramtymo raumenų ir sąnarių gydymas)

Jei jaučiate skausmą veide prie ausies, žande, skruoste, žandikauliuose, žandikaulio sąnaryje, šoninių dantų srityje, bet odontologai neranda kaltininko danties, didelė tikimybė, kad skausmo šaltinis yra kramtymo raumenys ar sąnariai.

 

Dėl ko pradeda skaudėti kramtymo raumenis ir žandikaulio sąnarius? Tikriausiai ne kartą esame girdėję sakant, kad „kai man buvo sunku, sukandau dantis ir išgyvenau“. Manoma, kad daugelis sukanda dantis, kai išgyvena įtampą, nerimą ar priima sprendimus. Tačiau visi mes tai darome skirtingai. Jei esame jautresni, darbe ar apskritai gyvenime tvyro nuolatinė įtampa. Naktį streso būsena mažiau kontroliuojama, ji dar gali pasireikšti dantų trynimusi tarpusavyje. Šio reiškinio priežastis nėra tiksliai žinoma. Manoma, kad tai centrinės nervų sistemos fenomenas ar miego sutrikimo forma. Tačiau daugelis sutinka, kad lemiamas faktorius – psichologinė įtampa. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 80 % ligų susijusios su stresu.

 

Dėl nuolatinio dantų sukandinėjimo ar griežimo (žr. „Griežimo dantimis pasekmių profilaktika“), sparčiau dyla dantys (žr. „Dantų dilimo profilaktika ir gydymas“), įskausta kramtymo raumenys ir žandikaulio sąnariai. Pacientai skundžiasi galvos, veido skausmais (dažniausiai prieausinė sritis), pasunkėjusiu išsižiojimu ir kramtymu, garsais sąnaryje. Jei kartu prisideda ir netaisyklingas dantų sukandimas (sankanda), simptomai gali dar labiau pablogėti. Tai panašu į netinkamų batų dėvėjimą: reikia daug vaikščioti, bet batai prasti, dėl to įskausta kojos. Kramtymo raumenų ir sąnarių sutrikimams atsirasti turi įtakos buvusios galvos ir kaklo traumos.

Atsiradus panašaus pobūdžio simptomams reikia kreiptis į kompetentingą specialistą, kad būtų išsiaiškinta priežastis ir suteikta pagalba. Priešingu atveju pradeda suktis užburtas ratas: galvos, veido ar sąnario skausmai sukelia papildomą nerimą – sunkių galvos ligų baimę. Skausmui įsisenėjus gydymas tampa nebe toks sėkmingas.Specialistai Kontaktai Registracija internetu