LT EN RU

Estetinis koregavimas

Be kramtymo ir garsų formavimo, dantys atlieka ir estetinę funkciją – tai vienas iš žmogaus išvaizdos komponentų. Estetikos supratimas yra labai individualus ir su laiku keičiasi. Žinoma, daug kas priklauso nuo mūsų pačių ar aplinkinių įsitikinimų, bet esant reikalui dantų spalvą ir formą keisti tikrai įmanoma. Pasitelkę šiuolaikines technologijas mūsų klinikoje išgauname tikrai natūralų dirbtinių dantų vaizdą, tačiau, be abejo, tokiam grožiui palaikyti reikia nuolatinių ir gydytojų, ir pacientų pastangų.

Jei dantys sveiki ir pakaktų juos tik pašviesinti keliais tonais, atliekamas kruopštus paviršinių pigmentų valymas ir papildomas balinimas specialiais medikamentais (žr. Dantų balinimas“).

Radikaliai spalva ir forma keičiama dantis padengiant norimos spalvos ir formos keramikos protezais ar kompozicinėmis (helio) plombomis. Tai dažniausiai atliekama, kai dantys pažeisti karieso ar kitų ligų. Dantų paviršiaus dengimas plombomis dar vadinamas estetiniu plombavimu. Tai greitas dantų spalvos ir formos koregavimo būdas. Tačiau ilgainiui pasimato plombos medžiagos neigiamos savybės. Laikui bėgant plombos keičia spalvą, pilkėja, traukia apnašas ir pigmentus. Todėl estetinį plombavimą geriau taikyti nedideliems defektams koreguoti. Jei reikia padengti didesnį danties paviršiaus plotą, ilgalaikiškesnis ir natūralesnis rezultatas išgaunamas keramikos pagalba.

Jei nepriimtina tik priekinio danties paviršiaus forma, bet dantis nėra patamsėjęs, taikomas tik priekinio paviršiaus padengimas grynos keramikos laminate. Jei pažeista didesnioji danties paviršiaus dalis, protezuojama visu vainikėliu. Jei ieškome pigesnės estetinės restauracijos ar reikia užmaskuoti labai smarkiai patamsėjusį dantį, naudojami metalokeramikos vainikėliai, neturintys metalinio kraštelio priekiniame protezo paviršiuje ties dantenomis. Jei dantys nepatamsėję, natūraliausia estetika išgaunama protezuojant skaidresniais bemetalės stiklo keramikos vainikėliais. Jei trūksta dantų ir reikia gaminti tiltinius bemetalės keramikos protezus ar reikia užmaskuoti tamsesnį dantį, naudojama cirkonio oksido bemetalė keramika. Šios medžiagos optinės savybės, o kartu ir vaizdo natūralumas prastesnis nei stiklo keramikos protezų (plačiau žr. Dantų protezavimas“).

Taigi, dantų spalvos ir formos koregavimo būdą turi parinkti odontologas, gerai išmanantis technologines medžiagų savybes ir atsižvelgdamas į kiekvieną individualų atvejį.

 

 Specialistai Kontaktai Registracija internetu