LT EN RU

Metalo ir cirkonio keramikos dvikova: kas nugalės?

Dantų protezavimą pasirinkusiems pacientams tenka gerokai palaužyti galvą. Jie susiduria su dilema – iš kokios medžiagos pagamintą dantų karūnėlę rinktis? Nutarėme išspręsti šį ginčą kartą ir visiems laikams.

 

Apsispręsti nelengva

Danties atstatymas protezu kartais būna vienintelė išeitis, norint užtikrinti komfortą ir danties funkcijas. Kaip pastebi vilniečių pamėgtos PIK klinikos gydytojai, lietuviai vis dažniau renkasi dantų atkūrimą implantais, o su implantacija – ir nenuimamus dantų protezus. Pacientams rūpi dantų estetika, patogumas ir funkcionalumas, todėl jie drąsiai investuoja į savo sveikatą.

Tačiau pasiryžus dantų atkūrimui, tenka laužyti galvą – kokius protezus rinktis? Gaminant metalo keramikos protezus, metalinis karkasas padengiamas porceliano sluoksniu. Tuo tarpu cirkonio prorezų karkasas gaminamas iš cirkonio oksido ir taip pat padengiamas porcelianu.

 

Metalo keramika vilioja patrauklia kaina, o cirkonis – estetika ir komfortu. Abiejų tipų protezai turi savų pliusų ir minusų:

 

 

Metalo keramika

Cirkonio keramika

 

Estetika

Karūnėlės nelaidžios šviesai, atrodo nenatūraliai. Prie dantenų matosi metalinio vainikėlio kraštas, todėl nerekomenduojama priekinių dantų protezavimui.

Pasižymi geriausia estetika: cirkonio keramika pralaidi šviesai, todėl karūnėlė atrodo natūraliai.

 

Komfortas

Gali būti jaučiamas specifinis metalo skonis burnoje.

Karūnėlės niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų, yra patogios ir puikiai priglunda prie danties audinių.

 

Patvarumas

Metalinis karkasas užtikrina protezo patvarumą ir tvirtumą.

Ypač tvirta medžiaga, geba atlaikyti kramtymo jėgą ir niekuo nenusileidžia metalui.

Poveikis organizmui

Naudojant metalo keramiką, išlieka alerginės reakcijos tikimybė.

Cirkonis tinka net ypač jautriems žmonėms: nesukelia jokių alergijų.

 

Ilgaamžiškumas

Ilgainiui gali keistis metalo keramikos estetinės savybės. Traukiantis dantenoms, vis labiau ryškės tamsūs karūnėlės kraštai.

Cirkonio keramika yra viena ilgaamžiškiausių medžiagų: bėgant laikui, nepraranda estetikos ir tvirtumo.

Kaina

Metalo keramikos protezų kaina - viena žemiausių rinkoje.

Aukštesnė kaina, nei metalo keramikos.

 

Ši informacija padėjo išsirinkti dantų karūnėlę, o gal vis dar negalite apsispręsti? Ne bėda. Kviečiame Jus į konsultaciją PIK klinikoje – čia dirbantys profesionalai padės surasti tinkamiausią sprendimą. Pradėkite savo kelią visavertės šypsenos link!

 

 Kontaktai