LT EN RU

Koronavirusas: naujausia informacija

Vakar (03-15) LR Vyriausybė sustabdė daugelio ne pirmo būtinumo įmonių, tarp jų ir odontologinių klinikų, veiklą, leidžiant teikti tik būtinąją pagalbą. Tai yra būtina priemonė, siekiant sumažinti žmonių koncentravimąsi, tokiu būdu lėtinant viruso plitimą. Tik laiko klausimas, kada Lietuvoje pradės plisti ne tik ,,įvežtiniai“ atvejai, nes jie neatsekamai sukontaktavo su ,,vietiniais“. Tokias pasekmes jau matome Estijoje.

 

Nors yra žinoma, kad šiuo virusu dauguma sirgs nesunkiai ar visai nesusirgs, tačiau, kuo daugiau žmonių palies virusas, tuo daugiau bus ir sunkiai sergančių (senjorų, turinčių chroninių ligų, silpnesnio imuniteto, rūkančių, viršsvorį turinčių asmenų). Italijos patirtis rodo, kad vienu metu atsiradus daug sunkiai sergančių, bus perpildytos tam tinkamos ligoninės ir aukų skaičius išaugs, nes daug žmonių paprasčiausiai nesulauks pagalbos. 

 

Karantino tikslas – sumažinti sergančiųjų augimą, o ligoninėms suspėti teikti pagalbą segantiesiems. Siekiama, kad neatsirastų „gyva“ laukiančiųjų eilė prie reanimacijos durų. Kiekvienas žmogus gali būti laikomas potencialiu viruso nešiotoju, todėl būtina kiek įmanoma vengti kontaktų. Norisi tikėti, kad kitų šalių scenarijus nepasikartos pas mus, bet tai labai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų.

 

Pranešame, kad mes stabdome savo veiklą iki gegužės 11d. Dėl neatidėliotinos pagalbos skambinkite 867372917, 869981855.