LT EN RU

Klinikos filosofija

Turbūt kiekvienas gydytojas ar klinika turi savitą supratimą apie gydymo proceso „gerumą“. Jeigu norėtume būti madingi, reikėtų tvirtai laikytis šiuolaikinės vartotojiškos filosofijos – dantų gydymas turi būti labai greitas, o rezultatas akinamai įspūdingas: „mano naujieji dirbtiniai dantys turi būti geresni už senuosius tikruosius“. Bet daugeliu atvejų naujieji dirbtiniai dantys bus tik gražesni. Jei į dantų gerumo sąvoką įeina ir ilgalaikiškumo bei elementaraus praktiškumo faktorius, dirbtiniai dantys kol kas negali prilygti unikaliam danties organui, padarytam iš idealiausių medžiagų ir turinčiam natūralių saugiklių. Vadinasi, pagrindinės mūsų pastangos turi būti skirtos išsaugoti tam, kas suformuota gamtos ir geriausiai pasiteisino evoliucijos eigoje. Turime grįžti prie amžinojo natūralumo. Jei mums jo nepavyksta išsaugoti, vadinasi kažką darome ne taip.

Tai nereiškia, kad reikia gelbėti kiekvieną beviltišką dantį. Kramtant dantys yra veikiami stipraus įvairių krypčių krūvio. Nereikėtų tikėtis, kad dangoraižis, pastatytas ant medinių pamatų, stovės ilgai. Be to, toks dantis ilgainiui gali padaryti žalos kitiems dantims. Dėl savo sveikatos visada reikia rinktis mažesnę blogybę.

Žinoma, dantys, be kramtymo ir garsų formavimo, atlieka estetinę funkciją – tai vienas iš žmogaus išvaizdos komponentų. Yra žmonių, kuriems tikrai reikia koreguoti dantų spalvą ir formą. Pasitelkę šiuolaikines technologijas, mūsų klinikoje išgauname tikrai natūralų dirbtinų dantų vaizdą, tačiau, be abejo, tokiam grožiui palaikyti reikės nuolatinių ir gydytojų, ir pacientų pastangų.

Parašykite mums