LT EN RU

Dantys – organizmo būklės indikatorius

Dantys – neatsiejama organizmo dalis. Dantų būklė gali nemažai išduoti apie žmogaus gyvenimo būdą, žalingus įpročius ir netgi atspindėti fizinę bei psichologinę sveikatą. Net ir vieno danties gedimas gali turėti neigiamą įtaką ne tik dantims, bet ir kitų organų veiklai. Vadinasi, burnos ertmės sveikata rūpintis svarbu tiek dėl dantų būklės ir šypsenos estetikos, tiek dėl bendros sveikatos.

 

Ką išduoda Jūsų dantys?

 

Dantys gali siųsti tam tikrus pavojaus signalus. Pasižiūrėkite į veidrodį ir atkreipkite dėmesį, ar nepastebite jokių neigiamų pokyčių. Jeigu į akis krito sumažėję, nuskilę, aptrupėję dantys ir sužemėjęs sąkandis, tikėtina, jog susiduriate su nevalingu dantų griežimu – bruksizmu. Apie šią problemą daugelis sužino tik tuomet, kai pasekmės jau būna akivaizdžios. Dantų griežimo priežasčių gali būti įvairių. Viena iš jų – stresas. Atstatyti prarastus dantų audinius galima estetinio plombavimo ar protezavimo pagalba. Kita vertus, būtų netikslinga spręsti vien pasekmes. Siekiant ilgalaikio rezultato, visų pirma, reikėtų įsigilinti į problemos priežastis. Jeigu dantimis griežiate dėl susikaupusios įtampos, streso, per didelio darbo krūvio, reikėtų keisti gyvenimo būdą. Tam tikrais atvejais gali prireikti ir psichologo pagalbos. Apsaugoti dantų restauracijas nuo pakartotinų pažeidimų galima nakties metu dėvint specialias plastmasines kapas. Dėl efektyviausių problemos sprendimo būdų reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju odontologu.

 

Pasižiūrėkite į veidrodį ir atkreipkite dėmesį, ar nepastebite jokių neigiamų pokyčių. Jeigu į akis krito sumažėję, nuskilę, aptrupėję dantys ir sužemėjęs sąkandis, tikėtina, jog susiduriate su nevalingu dantų griežimu – bruksizmu.

 

„Išsprendus odontologines problemas, neretai išsprendžiami ir kiti negalavimai: galvos skausmas ar net širdies, inkstų, sąnarių sutrikimai.“

 

Kodėl būtina rūpintis dantų būkle?

 

Sugedę dantys – infekcijos židinys. Bakterinės apnašos paveikia dantenas ir aplink esantį kaulą. Dantys gali tapti paslankūs, o ignoruojant simptomus, rizikuojama jų netekti. Prasta dantų būklė provokuoja ne tik dantų ir aplinkinių audinių skausmą bei gilesnius pažeidimus, bet ir tokius negalavimus, kokių niekas nesitiki. Netinkamai pašalintos apnašos sukelia uždegiminius procesus ir gali sukelti širdies, inkstų, sąnarių ir kitų organų sutrikimus. Jeigu kankina dažni galvos skausmai, migrena, taip pat vertėtų susirūpinti dantų ir sąkandžio būkle. Esant netaisyklingam sąkandžiui, pažeidžiami žandikaulio sąnariai, o tai gali tapti pasikartojančio galvos skausmo priežastimi. Šios problemos išsprendžiamos ortodontinio gydymo pagalba.

Akivaizdu, jog dantys turi didelę įtaką mūsų organizmui. Išsprendus odontologines problemas, neretai išsprendžiami ir kiti negalavimai. Norint išlaikyti sveikus dantis bei gerą savijautą, būtina atsakinga burnos higiena bei reguliarūs apsilankymai pas odontologą.

 

Dantų šaknų kanaluose tūnančios infekcijos ar ilgus metus negydomos periodonto ligos gali tapti širdies veiklos sutrikimų priežastimi.

 Registracija internetu