LT EN RU

Bedančių žandikaulių protezavimas

Lietuvos žmonių dantų būklė – liūdinanti. Remiantis PSO statistikos duomenimis, net 30 % vyresnių nei 65 metų žmonių yra netekę visų dantų. Be to, su tokia problema susiduria ir nemaža dalis jaunesnių asmenų. Šiuolaikinėje odontologijoje kiekviena kebli situacija turi išeitį – ne išimtis ir dantų praradimas. Profesionalūs gydytojai, pritaikę inovatyvius sprendimus, gali atkurti tokius dantis, kurie niekuo nenusileidžia natūraliems. Kokį protezavimo kelią pasirinkti bedančiams pacientams?

 

Lietuvos žmonių dantų būklė – liūdinanti. Remiantis PSO statistikos duomenimis, net 30 % vyresnių nei 65 metų žmonių yra netekę visų dantų.

 

Protezai ant implantų – pažangus sprendimas

Bene ekonomiškiausias būdas atkurti visus dantis – išimamieji protezai. Dėl sukeliamų nepatogumų, tokių kaip nestabili fiksacija ir prastai atkurta kramtymo funkcija, šiomis dienomis išimamą dantų plokštelę renkasi vis mažiau pacientų. Šį dantų atkūrimo būdą keičia patikimas ir ilgaamžis sprendimas – dantų implantacija. Atkuriant dantis ant implantų, procese dalyvauja dantų technikas ir odontologas. Dantų technikai pagamina individualias dantų karūnėles, kurias protezuojantis gydytojas tvirtina ant danties šaknies pakaitalo – dantų implanto.

Visų dantų atkūrimas pasitelkiant implantus. Implantuojančio gydytojo R. Savicko darbas

Atkuriant dantis ant implantų, procese dalyvauja dantų technikas ir odontologas. Dantų technikai pagamina individualias dantų karūnėles, kurias protezuojantis gydytojas tvirtina ant danties šaknies pakaitalo – dantų implanto. Siekiant sėkmingo galutinio rezultato, orientuojamasi ne tik į estetiką, bet atsižvelgiama ir į fonetiką, morfologiją bei kramtymo funkcijos atkūrimą.

 

Kontaktai Registracija internetu

Išimamą dantų plokštelę renkasi vis mažiau pacientų. Šį dantų atkūrimo būdą keičia patikimas ir ilgaamžis sprendimas – dantų implantacija.

 

Dantų protezavimo procesas

Dantų protezavimo būdą padės pasirinkti Jūsų gydytojas, prieš tai ištyręs Jūsų burnos būklę, atlikęs reikiamus tyrimus, nuotraukas. Ant implantų fiksuoti dantų protezai vadinami dantų vainikėliais. Jie pagaminami individualiai iš metalo arba bemetalės keramikos, pagal nuimtus Jūsų burnos ertmės atspaudus. Nuo pasirinktos medžiagos priklauso naujų dantų estetinė išvaizda ir kokybė. Metalo keramikos protezai yra nepralaidūs šviesai, todėl neatrodo pakankamai natūraliai. Kita vertus, toks pasirinkimas yra pigesnis.

Cirkonio keramikos vainikėliai – ypač estetiškas sprendimas, nes ši medžiaga atspindi šviesą ir beveik niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų. Atstatant bedančius žandikaulius, medžiagas galima ir kombinuoti. Pavyzdžiui, krūminių dantų srityje pasirinkus metalo keramiką, o estetinėje zonoje – bemetalę. Svarbu paminėti, kad rezultato kokybė ir ilgaamžiškumas priklauso ne tik nuo medžiagų, bet ir nuo gydytojo kompetencijos, patirties bei paciento atsakomybės prižiūrint naujai atkurtus dantis.

 

Daugiau informacijos apie dantų protezavimą rasite čia