LT EN RU

Dantų netekusių asmenų skaičius – stebinantis. Kodėl?

Šiuolaikinės odontologijos pasiekimai – stulbina.  Burnos ir dantų priežiūros priemonių pasirinkimas, informacijos prieinamumas – platesnis, nei bet kada anksčiau. Nepaisant to, odontologai apgailestauja, kad pacientai dantų netenka per dažnai ir per anksti.

Vilniuje įsikūrusios PIK klinikos gydytojas odontologas-implantuojantis gydytojas Raimondas Savickas teigia, kad dantų netenkama dėl įvairių priežasčių. „Tai gali lemti skirtingi veiksniai – genetika, paveldimos ligos. Dalis pacientų iš tiesų turi didesnį polinkį į tokias ligas, kaip periodontitas, kuris paveikia kietuosius ir minkštuosius burnos organus. Negydant, tai – reali dantų netekimo priežastis“.

Nepaisant to, polinkis į ligas – tikrai ne nuosprendis. „Tai – rizikos veiksnys, tačiau praktiškai nėra nieko, ko šiuolaikinė odontologija negalėtų įveikti. Tiesioginės dantų netekimo priežastys slypi kitur“-įsitikinęs R. Savickas.

Gydytojas atskleidė 3 dažniausias dantų netekimo priežastis:

  • Prasta higiena –nepriklausomai nuo to, pacientas turi polinkį į susirgimus, ar ne, prasta burnos higiena gali privesti iki dantų neteikimo. Ant neprižiūrėtų dantų kaupiasi apnašos, kurios virsta dantų akmenimis. Tokia būklė sukelia gingivitą, kuris pereina į periodontitą. O nuo čia iki bedantės šypsenos – tik keli žingsniai. „Dantis būtina kruopščiai valytis ryte ir vakare, nepamiršti tarpdančių siūlo ir burnos skalavimo skysčio. Beje, net ir taisyklingai, kruopščiai valantis dantis, neišsiversite be profesionalios burnos higienos, nes tik šios procedūros metu pavyksta pašalinti kietąsias dantų apnašas- teigia odontologas.
  • Reti vizitai pas gydytoją odontologą – dar viena opi problema – odontologų vengimas. „Vyresnės kartos pacientai puikiai atsimena sovietinę odontologiją. Gal dėl to privengia gydymo? Deja, ne visos dantų ir burnos ertmės ligos pastebimos anksti. Pasitaiko, kad

pacientai gydytojo pagalbos kreipiasi tada, kai pažeidimas būna išplitęs. Neretai tokio danties išgelbėti neįmanoma ir tenka jį pašalinti“- atvirauja R. Savickas. Būtent todėl pas odontologą svarbu apsilankyti bent kartą-du per metus.

  • Mityba – dantų emalį neigiamai veikia angliavandenių, cukrų ir rūgščių turintys maisto produktai. Taip pat – gazuoti, saldiklių kupini gėrimai, kava, juoda arbata. O kur dar žalingi įpročiai – rūkymas, alkoholio vartojimas... „Pamirštame saiką. Dažnai tokie produktai sudaro didelę pacientų raciono dalį. Tada labai greitai kyla kietųjų danties audinių pažeidimai, ėduonis. Negydant, tokia būklė didina dantų praradimo tikimybę“- įspėja gydytojas.

Nelaukite, kol pajusite skausmą – savo dantų būkle rūpinkitės jau dabar! Apsilankykite PIK klinikoje – patyrę specialistai įvertins burnos ir dantų būklę, laiku pastebės problemas ir pritaikys efektyvų gydymą.

Kontaktai