LT EN RU

Dantų emalio demineralizacija – kas tai?

Dantų emalio demineralizacija – kas tai?Sakoma, kad šypsena yra didžiausia žmogaus puošmena, tačiau pakitusi dantų spalva ir dėmelės ant dantų – tikrai nepuošia. Pastebėjus net ir menkiausią defektą ant dantų, reikėtų suskubti pas odontologą išsiaiškinti problemos priežastis bei sprendimo būdus. Dažnai dantų dėmelių ar spalvos pokyčių priežastimi tampa dantų emalio demineralizacija. Kas tai yra ir kaip su tuo kovoti?


Kodėl atsiranda dantų emalio demineralizacija?
Dantų emalio demineralizacija – tai emalio tirpimas, pasireiškiantis baltomis dėmelėmis ant dantų paviršiaus. Dantų emalis gali būti pažeidžiamas dėl kelių priežasčių: padidėjusio skrandžio rūgštingumo, griežimo dantimis, netaisyklingo sąkandžio. Demineralizaciją sukeliančios rūgštys yra rūgščiame maiste, taip pat, jas gamina ir burnoje esančios bakterijos, kurios atsiranda dėl burnos higienos stokos. Dėl demineralizuoto emalio daug stipriau jaučiame karštį, šaltį, spaudimą ir skausmą. Jei dantis jautrus, tačiau nepažeistas ėduonies, tai jautrumą sukelia būtent demineralizuotos vietos dirginimas.

 

Kontaktai Registracija internetu 


Pristabdymo būdai

  • Burnos higiena. Tai yra svarbiausias veiksnys, norint pristabdyti dantų emalio demineralizaciją. Gydymas pradedamas nuo tinkamų higienos įgūdžių ugdymo: siekiant ilgalaikių rezultatų, būtina ne tik reguliariai lankytis pas profesionalų burnos higienistą, bet ir kruopščiai prižiūrėti dantis namuose: dantis valytis ryte ir vakare, naudoti burnos skalavimo skystį, dantų siūlą, tarpdančių šepetėlį.
  • Tinkama mityba. Saldumynai, angliavandeniai ir rūgštus maistas maitina burnos ertmės bakterijas, kurios skatina demineralizacijos procesą. Netgi becukriai gėrimai yra rūgštiniai ir kenkia dantims. Bakterijų dauginimąsi skatina ir dažnas užkandžiavimas, todėl po kiekvieno valgio rekomenduojama praskalauti burną vandeniu.
  • Mikroelementų terapija. Tai papildoma dantų higienos bei dantų emalio stiprinimo priemonė, gelis, kurio sudėtyje yra kalcio bei fosforo. Vykdant šią programą, jau po kelių savaičių emalis sustiprėja.
    Profilaktika. Aktyvus pokyčių stebėjimas ir problemos sprendimas nedelsiant – ypač svarbi taisyklė norint išlaikyti sveikus ir stiprius dantis. Reikėtų nepamiršti profilaktinio vizito pas odontologą, net jei neturite nusiskundimų.