LT EN RU

Dantų dilimas – jaunų žmonių problema

Gyvename laikais, kai intensyvus darbas, atkaklus tikslų siekimas yra į priekį vedantis variklis. Noras įveikti kalnus, užsidegimas ir veržlumas nepaprastai žavi, tačiau yra ir kita pusė, su žavesiu neturinti nieko bendro. Dėl darboholizmo, streso ir beprotiškai įtempto gyvenimo ritmo kenčia mūsų organizmas. Ne išimtis ir dantų būklė. Odontologai atkreipia dėmesį, kad dantų dilimas – vis dažnėjanti problema, glaudžiai susijusi su šiuolaikiniu gyvenimo tempu. Kaip apsaugoti dantis nuo nusidėvėjimo?

 

Kodėl dantys nudyla?

 

Gydytojas odontologas-ortopedas Raimondas Savickas paaiškina, kokios yra dažniausios dantų dilimo priežastys. „Pagrindine patologinio dantų dilimo, t. y. didesnio nei turėtų būti pagal paciento amžių, priežastimi laikomas skrandžio rūgščių patekimas į burną dėl gastroezofaginio refliukso. Skrandžio rūgštys stipriausiai pažeidžia dantų audinius, vadinasi, dylantys dantys gali būti skrandžio patologijos požymis. Tiesa, dantys gali nudilti ir netaisyklingai juos valant ir tokiu būdu pažeidžiant. Griežimas dantimis – taipogi itin dažna dantų dilimo priežastis.“ Odontologo R. Savicko paminėtas įprotis nevalingai griežti dantimis – bruksizmas – paprastai pasireiškia didelį stresą patiriantiems, pervargusiems asmenims. Pastebima, jog su šia problema susiduria vis jaunesnio amžiaus pacientai.

 

Įprotis nevalingai griežti dantimis – bruksizmas – paprastai pasireiškia didelį stresą patiriantiems, pervargusiems asmenims. Pastebima, jog su šia problema susiduria vis jaunesnio amžiaus pacientai.

 

Nudilę dantys – ne tik estetinė problema

Ar Jūsų dantys yra nudilę, galite suprasti vos pažvelgę į veidrodį. Jeigu dantys tapo mažiukai, jų kraštai nutrupėję, nuskilę, šie požymiai išduoda apie akivaizdų dantų nudilimą. Tokia šypsena neatrodo patraukliai, bet estetinis diskomfortas tikrai nėra didžiausia problema. Nudilę dantys tampa silpni, todėl nesiimant veiksmų – ilgai netarnaus. Be to, sutrinka smilkininio apatinio žandikaulio sąnario veikla. Kyla klausimas, kaip spręsti šią problemą? Žinoma, pirmasis žingsnis turėtų būti toks pats, kaip ir susidūrus su bet kokiomis kitomis problemomis burnos ertmėje – vizitas pas gydytoją odontologą, kuris įvertins situaciją ir paskirs efektyviausią gydymą.

 

„Estetinis diskomfortas tikrai nėra didžiausia problema. Nudilę dantys tampa silpni, todėl nesiimant veiksmų – ilgai netarnaus“

 

Bruksizmo gydymas

 

Nudilę dantys yra restauruojami, sugrąžinama estetinė jų išvaizda. Sudėtingesniais atvejais, atliekami protezavimo darbai. Visgi, dantų rekonstravimas sprendžia pasekmes, o ne pačią problemą. Jeigu žmogus ir toliau nevalingai grieš dantimis, dantys nudils vėl ir vėl. Norint išlipti iš užburto rato, svarbu išsiaiškinti bruksizmo priežastis. Kadangi nevalingas dantų griežimas dažniausiai yra psichologinio pobūdžio, reikėtų telktis į savo emocinę būseną, esant poreikiui, apsilankyti pas psichologą. Be to, neužmirškite ir profilaktikos – apsauginės kapos, kurią reikia dėvėti nakties metu. Specialiai pagaminta kapa ženkliai sušvelnina neigiamus dantų griežimo padarinius.

 

Specialiai pagaminta kapa ženkliai sušvelnina neigiamus dantų griežimo padarinius.

Dantų nudilimą dažnu atveju galima laikyti tam tikru organizmo siunčiamu signalu, jog metas sulėtinti gyvenimo tempą. Tarp milijono reikalų dienotvarkėje, įtraukite svarbiausią – laiką savo sveikatai. Įsiklausykite į organizmo siunčiamą žinutę ir išvengsite vienos paskui kitą užgriūnančių pasekmių.

 

 Registracija internetu